5 زنگ خطر گرفتگی عروق قلب را بشناسید!

به گزارش مجله رویای کره ای، گرفتگی عروق به علت تاخیر در تشخیص می تواند منجر به مسائل جدی برای سلامت گردد اما به یاری نشانه ها قبل از حادتر شدن این مشکل می توان تجمع چربی را تشخیص داد.

5 زنگ خطر گرفتگی عروق قلب را بشناسید!

گرفتگی رگ های بدن، از همان ابتدا با علائمی همراه است و بدن از طریق این نشانه هاست که سعی در هوشیار کردن ما دارد. علائم گرفتگی عروق را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

علائم گرفتگی عروق

پیش از آنکه آزمایشات و آنالیز های پزشکی برای تشخیص گرفتگی رگ، این مسئله را ثابت کند؛ سیگنال های ارسالی از بدن به نوعی سعی در اعلام شرایط حساس به ما، دارند. تجمع چربی یا تصلب شرایین؛ شرایطی است که به علت تجمع چربی و سایر مواد در عروق ایجاد شده و منجر به سخت و باریک شدن رگ ها می گردد. این شرایط می تواند علائمی مانند احساس ناراحتی در قفسه سینه و تنگی نفس را به وجود بیاورد. در ادامه با این علائم آشنا می شویم.

تنگی نفس

تنگی نفس می تواند علامت گرفتگی رگ ها باشد که بسیار هم جدی است؛ به ویژه در بین بیمارانی که عوامل خطر قلبی دارند و بیمارانی که به بیماری های ریوی مبتلا نیستند؛ که حتما احتیاج به درمان خواهند داشت.

درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه می تواند علامت گرفتگی رگ ها باشد و یک شرایط شدید و سخت را ایجاد می نماید که احتمالا در چنین حالتی کلسترول راه رگ های خونی را بسته است؛ رگ هایی که به سمت ماهیچه قلب می روند.

اختلال نعوظ

گرفتگی رگ می تواند عاملی برای اختلال نعوظ هم باشد که در بین مردان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب رایج تر است. در واقع این بیماری زمانی رخ می دهد که پلاک در رگ ها ایجاد می گردد و جریان خون را به قلب کاهش می دهد و عملکرد رگ های خونی را هم مختل می نماید. از طرفی هم جریان خون سالم برای عملکرد نعوظ لازم است.

درد هنگام راه رفتن

درد لگن یا پا هنگام راه رفتن علامت انسداد شریان است که این گرفتگی رگ های پا؛ درست مثل انسداد رگ های قلب می تواند باعث حمله قلبی گردد؛ بنابراین احتیاج به رسیدگی و مراجعه به پزشک خواهد داشت.

سختی هنگام نفس کشیدن

مسائل تنفسی علامت این است که تجمع چربی داخل رگ های بدن وجود دارد؛ البته کمی نفس نفس زدن معمولی طبیعی است؛ اما در صورتی که این سختی تنفس خیلی شدید باشد؛ باید حتما آن را پیگیری کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 7 نشانه که می گوید کبد شما در خطر است! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 1 اسفند 1401 بروزرسانی: 1 اسفند 1401 گردآورنده: koreandream.ir شناسه مطلب: 2231

به "5 زنگ خطر گرفتگی عروق قلب را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 زنگ خطر گرفتگی عروق قلب را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید