صنایع دستی

شروع مرمت کوره آجرپزی دباغ در خرم آباد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از شروع مرمت کوره آجرپزی دباغ خرم آباد اطلاع داد.

2 خرداد 1399

رسیدگی به 35 مورد نارضایتی در خصوص استرداد هزینه بلیت در زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان خبر داد: دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان به بررسی و رسیدگی به 35 مورد نارضایتی ناشی از عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی در خصوص استرداد هزینه های کنسلی پرداخت.

11 اردیبهشت 1399

برخی ایرلاین ها از استرداد بلیت طفره می فرایند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اعلام این که برخی از ایرلاین ها از استرداد بلیت طفره می فرایند، گفت: نامه ای در این خصوص به وزیر راه و شهرسازی ارسال کردم.

1 اردیبهشت 1399

ثبت گویش استرآبادی در فهرست میراث ناملموس کشور

خبرنگاران/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت گویش استرآبادی در فهرست میراث ناملموس کشور اطلاع داد.

27 فروردین 1399

صدور 300 مجوز تخریب و نوسازی در کردستان

معاون میراث فرهنگی استان کردستان از صدور 300 مجوز تخریب و نوسازی در محدوده بافت تاریخی شهر سنندج طی سال 98 اطلاع داد.

23 فروردین 1399

خبرنگاران موفقیت های استان زنجان مرهون تعامل مدیران است

زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان گفت: کسب رتبه های نخست و برتر این استان در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی و اشتغال و رفع موانع تولید در سطح کشور مرهون تلاش ها و تعامل مدیران است.

23 فروردین 1399

بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری قم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم گفت: 50درصد از تاسیسات گردشگری قم مورد بازدید قرار گرفتند.

18 فروردین 1399

توجه به توانمندی های روستاییان موجب بهبود شرایط اشتغال خواهد شد

به گزارش خبرنگاران، سید ابوالفضل رضوی روز سه شنبه در حاشیه آیین افتتاح اولین نمایشگاه توانمندی های روستاییان، با اشاره به اینکه این نمایشگاه نوعی آمایش سرزمینی ایران است، گفت: تولیدات، محصولات صنایع دستی و فرصت های شغلی و گردشگری در این نمایشگاه درمعرض...

15 فروردین 1399

مدیرکل میراث فرهنگی یزد استعفا کرد

استعفای مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد پایان پس از بارِ چندم پذیرفته شد.

13 فروردین 1399

مستند ظرفیت های خراسان جنوبی به زبان اسپانیایی

غلامحسین ابراهیمی، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی از ورود تیم رسانه ای پرس. تی وی از تلویزیون اسپانیا برای مستندسازی ظرفیت های خراسان جنوبی خبر داد.

9 فروردین 1399

سیستان و بلوچستان نیازمند پژوهش های گسترده

سرپرست کاوش های باستان شناسی شهر سوخته گفت: سیستان و بلوچستان برخلاف بعضی از پیش داوری ها از نظر تاریخ باستانی، هنری، فرهنگی و تمدنی دارای نقش مهمی در فلات ایران بوده و قابلیت های فرهنگی و تمدنی این منطقه از سرزمین ما بیشتر از آنی است که تا به امروز معرفی...

27 اسفند 1398

انجمن حرفه ای مالکان کشتی های تفریحی تشکیل گردد

معاون گردشگری و سرمایه گذاری بوشهر گفت: دارندگان کشتی های تفریحی می توانند با تشکیل انجمن و تشکل حرفه ای برنامه های خود را سامان دهی نمایند.

10 اسفند 1398

اولین موزه ترمه استان یزد آغاز بکار کرد

خبرنگاران/یزد معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از راه اندازی اولین موزه ترمه استان یزد در بافت تاریخی یزد خبر داد.

7 اسفند 1398

انجمن های مردم نهاد در حوزه گردشگری توسعه پیدا نمایند

به گزارش خبرنگاران، محمود وفایی پیش از ظهر یکشنبه در آیین افتتاحیه خانه تشکل ها با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان کرمان گفت: باید با عزمی همگانی این ظرفیت ها را به جهانیان معرفی و صنعت توریسم را رونق ببخشیم چرا که این امر در توسعه مالی منطقه بسیار تاثیرگذار...

2 اسفند 1398

منشور حقوق گردشگر مطابق با برنامه ششم توسعه تدوین شد

منشور حقوق گردشگر در 15 محور بر اساس مبانی نظام و سیاست های دولت مبنی بر اطلاع گردشگران از حقوق مربوط به خرید خدمات و تکریم ارباب رجوع تهیه شده است.

25 بهمن 1398

بنزین ندهید، فلج می شویم

رییس جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: اگر به سفر و یا گردشگری سهمیه ویژه بنزین اختصاص داده نگردد، این صنعت فلج می گردد.

22 بهمن 1398

معرفی ظرفیت های گردشگری سیستان و بلوچستان در نمایشگاه اسپانیا

معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت های گردشگری این استان در نمایشگاه فیتور اسپانیا در مرکز نمایشگاه های شهر مادرید معرفی می گردد.

18 بهمن 1398

لزوم استفاده از ظرفیت روستاهای هدف گردشگری آذربایجان شرقی در طرح توسعه اشتغال

مدیرکل میراث­ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان­ شرقی بر لزوم تدوین طرح توسعه اشتغال در 65 روستای منتخب استان با موضوع روستاهای هدف گردشگری تاکید نمود.

9 بهمن 1398

نشست مدیران کل محیط زیست و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان برگزار گردید

در نشستی با حضور مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و محیط زیست استان همدان، نقاط مشترک و افق های پیش روی این دو حوزه برای دستیابی به گردشگری پایدار در استان همدان آنالیز شد.

20 دی 1398

توسعه طبیعت گردی در سراب با ارتقای زیر ساخت های گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از توسعه و ارتقای زیر ساخت های گردشگری در شهرستان سراب، با هدف توسعه طبیعت گردی اطلاع داد.

9 دی 1398
تعداد: (41)