صنایع دستی

برگزاری دومین فم تور مهریز با حضور راهنمایان گردشگری یزد

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهریز گفت: دومین فم تور شهرستان مهریز با حضور راهنمایان گردشگری یزد، واقع در روستای سریزد مهریز برگزار گردید.

21 آبان 1398

صدور موافقت اولیه تأسیس 10 اقامتگاه بوم گردی در مراغه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مراغه از صدور موافقت اولیه راه اندازی 10 اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان خبر داد.

18 مهر 1398

ادای احترام رئیس سازمان میراث فرهنگی به مقام شامخ شهدا در کرج

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان البرز سفر نموده است، با حضور در گلزار شهدای شهر کرج به مقام شامخ شهدا در این شهر ادای احترام کرد.

6 مهر 1398

توسعه صنعت گردشگری با تاسیس مرکز اطلاعات در وان و ارومیه

نایب رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی و صنایع وان ترکیه گفت: صنعت گردشگری با تأسیس مرکز اطلاعات گردشگری در وان و ارومیه به طور متقابل توسعه و گسترش می یابد.

5 مهر 1398

اولین مسابقه جهانی استارت آپ های گردشگری غذا به میزبانی اسپانیا

اولین مسابقه جهانی استارت آپ های گردشگری غذا به میزبانی مشترک سازمان جهانی گردشگری و ایالت باسک اسپانیا برگزار می گردد.

3 مهر 1398

افتتاح 52 طرح میراث فرهنگی استان فارس با اعتبار21 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، با تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ از افتتاح 52 طرح با اعتبار 21 میلیارد تومان در این دهه اطلاع داد.

2 مهر 1398

کاشت 150 اصله درخت در باغ شاهزاده ماهان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از کاشت 150 اصله درخت در باغ شاهزاده ماهان به مناسبت روز درختکاری اطلاع داد.

2 مهر 1398

کوشش برای تبدیل همدان به عنوان مقصد گردشگری داخلی و خارجی

نشست خبری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی این استان با موضوع تشریح رویداد همدان2018 در محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید.

1 مهر 1398

پوستر اجلاس جهانی گردشگری در همدان رونمایی شد

معاون عمرانی استاندار همدان در نشستی با مسئولان کمیته های فعال در دبیرخانه چهلمین اجلاس جهانی گردشگری که امروز در دبیرخانه اجلاس برگزار گردید، گفت: این رویدادها به خودی خود دارای ارزش است و تجربه هایی کسب می گردد که در آینده می توان از آن استفاده کرد.

31 شهریور 1398

رویداد استارت آپ گردشگری اصفهان برگزار گردید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان عصر روز گذشته 22 مرداد 97 در مراسم افتتاحیه استارت آپ گردشگری اصفهان که توسط معاونت گردشگری اداره کل برگزار گردید، مطرح نمود: کوشش کنیم تا دریافت ایده خلاقانه فعالان جوان گردشگری اصفهان به یک جریان...

30 شهریور 1398

اولین جشنواره منطقه ای زیلو در میبد برگزار می گردد

اولین نمایشگاه و جشنواره منطقه ای زیلو از 23 تا 27 خردادماه امسال در شهرستان میبد برگزار می گردد.

29 شهریور 1398

مرمت سردر جنوبی امامزاده زید بن موسی در خراسان جنوبی به انتها رسید

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی از پایان مرمت سردر جنوبی امامزاده زید بن موسی(ع) (زیدالنار) در روستای آفریز خبر داد.

24 شهریور 1398

فروش یک میلیارد و 250 میلیون تومانی غرفه داران در سومین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از فروش یک میلیارد و 250 میلیون تومانی غرفه داران در سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی این استان اطلاع داد.

23 شهریور 1398

استاندار خراسان شمالی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی را تبریک گفت

استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی، ثبت جنگل های هیرکانی را به عنوان دومین اثر طبیعی و بیست و چهارمین اثر جهانی کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو را به تمام هموطنان و مردم استان تبریک گفت.

23 شهریور 1398

دخمه زرتشتیان در چه وضعیتی واقع شده است؟

خمه یا برج خاموشان مکانیست که زرتشتیان، مردار آدمیان را که بنا بر عقاید آن ها نجس و پاریار است در آن می گذاردند تا گوشت مردار توسط درندگان و پرندگان خورده گردد آنگاه باقی مانده استخوان ها را درون چاه میانه دخمه انبار می کردند. بنابر عقاید زرتشتیان دفن...

22 شهریور 1398